Philips 7000 series HR3760/10 High speed blender
Philips 7000 series HR3760/10 High speed blender













Philips 7000 series HR3760/10 High speed blender
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Detachable blade unit | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| Removable bowl | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Detachable lid | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 1500 W |
| Height | 442 mm |
| Weight | 4.58 kg |
| Width | 167 mm |
| Depth | 216 mm |
| Built-in display | Yes |
| Number of speeds | 12 |
| Pulse function | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Bowl capacity | 2 L |
| Control type | Touch, Rotary |
| Number of cups | 2 pc(s) |
| Blade material | Stainless steel |
| Blending bowl material | Glass |
| Housing material | Metal |