Philips 5000 series HR3020/20 blender 2 L Tabletop blender 1000 W Grey, Stainless steel
Philips 5000 series HR3020/20 blender 2 L Tabletop blender 1000 W Grey, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| Product colour | Grey, Stainless steel |
| Detachable lid | Yes |
| Detachable knife | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 1000 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Width | 181 mm |
| Height | 412 mm |
| Depth | 164 mm |
| Pulse function | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Bowl capacity | 2 L |
| Control type | Rotary |
| Housing material | Plastic |
| Blending bowl material | Plastic |
| Shaft material | Stainless steel |
| Warnings | Do not immerse the drive unit in water or other liquids., The product is intended for household use only., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury. |