- In stock
-
−4%
Philips 3000 series HR2041/00 blender 1.9 L Tabletop blender 450 W White
Philips 3000 series HR2041/00 blender 1.9 L Tabletop blender 450 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| Power source | AC |
| Power | 450 W |
| Depth | 164 mm |
| Height | 377 mm |
| Width | 192 mm |
| Pulse function | Yes |
| Speed control type | Step |
| Bowl capacity | 1.9 L |
| Housing material | Plastic |
| Blending bowl material | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |