- New
NutriBullet Portable 0.475 L Sport blender Blue, Navy
NutriBullet Portable 0.475 L Sport blender Blue, Navy
NutriBullet Portable 0.475 L Sport blender Blue, Navy
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Navy, Blue |
| Type | Sport blender |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Power source | Battery |
| Weight | 860 g |
| Height | 267 mm |
| Width | 95 mm |
| Depth | 95 mm |
| Pulse function | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Bowl capacity | 0.475 L |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Blade material | Stainless steel |
| Blending bowl material | Tritan |