Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Powerful hand mixer for all mixing bowls
Take it easy and enjoy baking. This hand mixer can beat or knead even tough doughs in just minutes. Reach every corner of deeper bowls, minimize splatters, and reduce cleaning time with its extended design and Soft Start function.
| Vendor Homepage | www.philips.com |
| Unit Box Height | 0.28 |
| Unit Box Length | 0.21 |
| Unit Box Width | 0.125 |
| Colour | Black |
| Power consumption | 500 Watts |
| Number of speeds | 5 |
| Cord length | 1.2 m |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00735 cubm |
| Product Net Weight | 1 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.33 kg |