-
−1%
KitchenAid 5KSM125EAC Stand mixer 300 W Cream
KitchenAid 5KSM125EAC Stand mixer 300 W Cream
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mixer functions | Beat, Knead, Mixing, Whisking |
| Product colour | Cream |
| Colour name | ALMOND CREAM |
| Bowl capacity | 4.8 L |
| Variable speed | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Rotational speed | 220 RPM |
| Number of speeds | 10 |
| Type | Stand mixer |
| Planetary rotation | Yes |
| Control type | Lever |
| Motor type | AC |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Cord length | 1.45 m |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 300 W |
| Power plug type | Type C |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 240 mm |
| Depth | 370 mm |
| Weight | 10.4 kg |
| Height | 360 mm |
| Whisk | Yes |
| Dough hooks | Yes |
| Beaters | Yes |
| Bowl included | Yes |
| Material | Zinc steel |
| Housing material | Zinc |
| Bowl material | Stainless steel |
| Warnings | Do not use with a damaged power cord or plug., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not immerse the unit in water or other liquids. |