- In stock
-
−2%
Immersion blender Black+Decker BXHBA800E (800W; black)
Immersion blender Black+Decker BXHBA800E (800W; black)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 16
business days
| Easy to disassemble | Yes |
| Detachable blade unit | Yes, Yes |
| Jug capacity | 0.6 L |
| Type | Hand blender |
| Ergonomic grip | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Capacity chopper | 0.5 L |
| Ergonomic design | Yes |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Hangable | Yes |
| Cord storage | No |
| Product colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power | 800 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Turbo | Yes |
| Pulse function | No |
| Ice crushing | No |
| Functions | Blending, Chopping, Whipping, Stirring |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Speed control type | Yes |
| Whisk | Yes |
| Chopper | Yes |
| Blender | Yes |
| Measurement container | Yes |
| Material jar(s) | Plastic |
| Housing material | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |
| Tip material | Stainless steel |