Immersion blender Black+Decker BXHBA1500E (1500W; black)
Immersion blender Black+Decker BXHBA1500E (1500W; black)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Ergonomic grip | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Type | Hand blender |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Oven control type | Button/knob |
| Easy to disassemble | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 1500 W |
| AC input voltage | 240 V |
| Depth | 60 mm |
| Height | 220 mm |
| Weight | 2.18 kg |
| Width | 55 mm |
| Locking | Yes |
| Speed control type | Yes |
| Built-in display | No |
| Turbo | Yes |
| Safety switch | Yes |
| Number of speeds | 20 |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Chopper | Yes, Yes |
| Functions | Chopping, Whipping, Blending |
| Pulse function | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Whisk | Yes |
| Blender | Yes |
| Measurement container | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Accessory puree | Yes |
| Blade material | Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Shaft material | Stainless steel |
| Container material | Plastic |