- In stock.
HANDMIXER EHM4W ELECTROLUX
HANDMIXER EHM4W ELECTROLUX
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | 300 series |
| Model | EHM4W |
| Weight | 1.26 kg, 1.48 kg. |
| Color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 500W |
| Number of speeds | 5 |
| Stepless speed control | Yes |
| Intuitive speed control | Yes |
| Number of nozzles | 4 |
| Turbo mode | Yes |
| Pulse mode | No |
| Cable length | 1.2 m |
| Maximum revolutions per minute | 1350 rpm |
| Dishwasher safe | Washable individual parts |
| Complete set | Storage stand (1 pc.), Whisk attachment (2 pcs.), Dough hooks (2 pcs./pair) |
| Ice crusher | No |
| Wireless | No |
| Measuring cup | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 228 mm. |
| Width | 210 mm. |
| Height | 112 mm. |
| Country of manufacture | CN |