- In stock.
Hand mixer Bosch MFQ3030
Hand mixer Bosch MFQ3030



Hand mixer Bosch MFQ3030
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Model | MFQ3030 |
| Weight | 0.849 kg, 1.17 kg. |
| Color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 350W |
| Number of speeds | 4 |
| Number of nozzles | 4 |
| Turbo mode | Yes |
| Pulse mode | No |
| Cable length | 1.4 m |
| Complete set | Beaters (1 pair), Dough hooks (1 pair) |
| Wireless | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Separate release button for beaters and dough hooks. Suitable for right- or left-handed use |
| Length | 225 mm. |
| Width | 100 mm. |
| Height | 160 mm. |
| Country of manufacture | SI |