The Blaupunkt HMM401 hand mixer has 500W of power, 5 speed settings and a turbo mode. The set includes a hand mixer, 2 hooks and 2 whisks, and the compact design takes up 150mm in height, 190mm in depth and 55mm in width.
The Blaupunkt HMM401 hand mixer has 500W of power, 5 speed settings and a turbo mode. The set includes a hand mixer, 2 hooks and 2 whisks, and the compact design takes up 150mm in height, 190mm in depth and 55mm in width.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Blaupunkt HMM401 hand mixer has a rated power of 500W, 5 variable speeds and a turbo mode. It includes a hand mixer, 2 hooks and 2 whisks, and its compact design has a height of 150mm, a depth of 190mm and a width of 55mm.
Features | |
|---|---|
| Product color | White |
| Hammer functions | Mixing, Beating |
| Turbo mode | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Type | Hand hammer |
| Number of gears | 5 |
Power | |
| Rated power | 500W |
| Maximum power | 750W |
| AC input voltage | 220 - 240V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
Weight and dimensions | |
| Height | 150mm |
| Depth | 190 mm |
| Width | 55 mm |
| Weight | 1.2 kg |
Package contents | |
| Package contents | Hand hammer, 2 hooks, 2 whisks |