-
−1%
Hand blender Maestro MR-566 3-in-1 set 500 W Black
Hand blender Maestro MR-566 3-in-1 set 500 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Type | Hand mixer / blender |
| Power | 500 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| 2-speed settings | Y |
| Number of speeds | 2 |
| Built-in tape measurer | Yes |
| Drive type | Electric |
| Pulse function | Yes |
| Control type | Buttons |
| Turbo | Yes |
| Storage box | Yes (900 ml), Yes |
| Blender attachment | Yes |
| Whisk attachment | Y |
| Chopper | Yes(600 ml) |
| Blade material | Stainless steel |
| Warnings | Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only., Do not immerse the drive unit in water or other liquids. |