Hand blender Adler AD 4620
Hand blender Adler AD 4620







Hand blender Adler AD 4620
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Hand blender |
| Blade material | Stainless steel |
| Product colour | White |
| Power | 500 W |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Maximum power | 800 W |
| Weight | 920 g |
| Speed control type | Mechanical |
| Number of speeds | 2 |
| Pot capacity | 0,75 l |
| Accessories included in set | Container with chopper, measuring cup |
| Whisk | Yes |
| Special nozzle | Yes |