Gastroback 40898
Gastroback 40898


Gastroback 40898
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
- 5 speeds, ice crushing button, pulse function: ice crushing, puree, whisk, chop, shake and mix
- 1,5 litres glas jug
- Safety Interlock
- 600 Watt
- Detachable stainless steel 6-blade
- 2 oz Barlot lid * uses: crushing ice, fruit and fittness drinks, milk shakes, smoothies, cocktails, soups, salsa sauces and babyfood
| Performance | |
|---|---|
| Bowl capacity: | 1.5 L |
| Number of speeds: | 5 |
| Design | |
| Colour of product: | White |
| Power | |
| AC input voltage: | 220 - 240 V |
| Power: | 600 W |
| AC input frequency: | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Weight: | 3.8 kg |
| Dimensions (WxDxH): | 282 x 227 x 357 mm |