Food processor Proficook PC-KM 1096
Food processor Proficook PC-KM 1096




Food processor Proficook PC-KM 1096
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Interior capacity | 10 L |
| Housing material | Aluminium |
| Product colour | Silver |
| Easy to clean | Yes |
| Countdown timer | Yes |
| Bowl material | Stainless steel |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 1500 W |
| Power source | AC |
| Height | 420 mm |
| Weight | 11 kg |
| Width | 167 mm |
| Depth | 437 mm |
| Balloon beater | Yes |
| Storage bowl | Y |
| Stirrer included | Yes |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not use with a damaged power cord or plug., Do not immerse the unit in water or other liquids. |