Feel Maestro MR-558 mixer Stand mixer 2000 W Black, Stainless steel
Feel Maestro MR-558 mixer Stand mixer 2000 W Black, Stainless steel







Feel Maestro MR-558 mixer Stand mixer 2000 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mixer functions | Knead, Mixing |
| Splash guard | Yes |
| Bowl capacity | 5 L |
| Built-in display | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Control type | Rotary |
| Planetary rotation | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Type | Stand mixer |
| Safety lock | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 12 |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 2000 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Whisk | Yes |
| Beaters | Yes |
| Manual | Yes |
| Dough hooks | Yes |
| Bowl material | Stainless steel |