-
−2%
Feel-Maestro MR-511 blender Cooking blender Black 500 W
Feel-Maestro MR-511 blender Cooking blender Black 500 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Cooking blender |
| Removable bowl | Yes |
| Material | Stainless steel, plastic |
| Product colour | Black |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 500 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Dimensions (WxDxH) | 385 x 64 x 58 mm |
| Turbo mode | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Pulse function | Yes |
| Accessories included in set | a container with a measuring cup of 900 ml |
| Stainless steel blade included | Yes |
| Warnings | Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only., Do not immerse the drive unit in water or other liquids. |