Esperanza EKM030 blender Tabletop blender 900 W Black, Stainless steel
Esperanza EKM030 blender Tabletop blender 900 W Black, Stainless steel












Esperanza EKM030 blender Tabletop blender 900 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Tabletop blender |
| Product colour | Stainless steel, Black |
| Non-slip feet | Yes |
| Cord length | 1.1 m |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Power source | AC |
| Power | 900 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 125 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 360 mm |
| Weight | 2.08 kg |
| Jug capacity | 1 L |
| Jug | Yes |
| Stainless steel blade included | Yes |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Blade material | Stainless steel |
| Material jar(s) | Tritan |