Esperanza EKM025 food processor 1000 W 5 L Stainless steel, White
Esperanza EKM025 food processor 1000 W 5 L Stainless steel, White













Esperanza EKM025 food processor 1000 W 5 L Stainless steel, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pulse function | Yes |
| Control type | Lever, Rotary |
| Cord length | 1 m |
| Bowl capacity | 5 L |
| Non-slip feet | Yes |
| Handle(s) | No |
| Number of speeds | 6 |
| Meat mincer | Yes |
| Product colour | Steel |
| Easy to clean | Yes |
| Blender bowl capacity | 1.5 L |
| Number of discs | 3 discs |
| Auto power off | Yes |
| Power | 1000 W |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 530 mm |
| Weight | 6.42 kg |
| Depth | 233 mm |
| Height | 450 mm |
| Whisk | Yes |
| Lid included | Yes |
| Dough hooks | Yes |
| Beaters | Yes |
| Blender included | Yes |
| Built-in display | No |
| Pusher material | Plastic |
| Bowl material | Stainless steel |
| Material knife | Stainless steel |