- In stock
Esperanza EKM023G Blender 350W 1.5L Green
Esperanza EKM023G Blender 350W 1.5L Green
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Device lock | Yes |
| Non-slip feet | Yes, Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Overflow protection | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| Removable bowl | Yes |
| Detachable lid | Yes |
| Lid with filling hole | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Product colour | Green |
| Power source | AC |
| Power | 350 W |
| Depth | 160 mm |
| Weight | 1.94 kg |
| Width | 200 mm |
| Number of programs | 3 |
| Speed control type | Electronic |
| Jug capacity | 1.5 L |
| Jug | Yes |
| Control type | Button |
| DFU / User manual | Yes |
| Menu languages | Polish |
| Functions | Chopping, Grate, Crushing ice, Whipping, Grinding |
| Blending function | Yes |
| Material | Technopolymer |
| Cord length | 1 m |
| Material jar(s) | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |