-
−5%
Esperanza EKM023E Blender 350W 1.5L Gray
Esperanza EKM023E Blender 350W 1.5L Gray
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey |
| Non-slip feet | Yes |
| Lid with filling hole | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| Detachable lid | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Power | 350 W |
| Power source | AC |
| Weight | 1.94 kg |
| Control type | Button |
| Jug capacity | 1.5 L |
| Number of programs | 3 |
| Jug | Yes |
| Speed control type | Electronic |
| Material jar(s) | Plastic |
| Material | Technopolymer |
| Cord length | 1 m |
| Blade material | Stainless steel |
| Warnings | The product is intended for household use only., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., Do not immerse the drive unit in water or other liquids. |