Esperanza EKM019WB Mixer with bowl
Esperanza EKM019WB Mixer with bowl



Esperanza EKM019WB Mixer with bowl
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of speeds | 7 |
| Variable speed | Yes |
| Product colour | White |
| Power | 150 W |
| On/off switch | Yes |
| Mixer functions | Stirring, Beating, Knead |
| Type | Stand mixer |
| Bowl capacity | 2.5 L |
| Depth | 180 mm |
| Height | 290 mm |
| Weight | 1.24 kg |
| Width | 300 mm |
| Mixer included | Yes |
| Storage bowl | Y |
| Number of covers included | 4 |
| Dough hooks | Yes |
| Double balloon beater | Yes |