Esperanza EKG011 multi cooker 5 L 860 W Black, Stainless steel
Esperanza EKG011 multi cooker 5 L 860 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Temperature control | Yes |
| Number of auto cooking programs | 11 |
| Lid opening type | Manual |
| Timer duration | 1440 min |
| Capacity | 5 L |
| Control panel colour | Black |
| Product colour | Stainless steel, Black |
| Power | 860 W |
| Housing material | Stainless steel |
| Timer | Yes |
| Cord length | 1 m |
| Display type | LCD |
| Control type | Buttons |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Power consumption (typical) | 860 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 310 mm |
| Depth | 255 mm |
| Width | 255 mm |
| Measuring cup | Yes |
| Ladle included | Yes |
| Soup scoop | Yes |
| Plastic steam tray | Yes |
| Bowl included | Yes |
| Reheat function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Steam cooking | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Preset cooking programs | Yes |
| Normal cooking | Yes |
| Frying function | Yes |
| Conventional cooking | No |
| Pan cooking function | Yes |
| Rice | Yes |
| Pasta program | Yes |