- In stock
Electrolux E4CB1-6ST 0.92 L Immersion blender 350 W Stainless steel
Electrolux E4CB1-6ST 0.92 L Immersion blender 350 W Stainless steel



























Electrolux E4CB1-6ST 0.92 L Immersion blender 350 W Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
12 - 17
business days
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Type | Immersion blender |
| Cord length | 0.8 m |
| Detachable blade unit | Yes |
| Product colour | Stainless steel |
| Power source | AC |
| Power | 350 W |
| Height | 370 mm |
| Weight | 2.58 kg |
| Width | 138 mm |
| Depth | 128 mm |
| Ice crushing | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Bowl capacity | 0.92 L |
| Pulse function | Yes |
| Mill | Yes |
| Mini chopper | No |
| Control type | Rotary |
| Number of cups | 4 pc(s) |
| Blade material | Stainless steel |
| Blending bowl material | Plastic |