- In stock
Concept SM3390 blender 1.2 L Immersion blender 700 W Black, Stainless steel
Concept SM3390 blender 1.2 L Immersion blender 700 W Black, Stainless steel















Concept SM3390 blender 1.2 L Immersion blender 700 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Detachable knife | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Easy to clean | Yes |
| Type | Immersion blender |
| Removable bowl | Yes |
| Cord length | 1 m |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 700 W |
| Chopper | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Rotational speed (max) | 23000 RPM |
| Built-in display | No |
| Bowl capacity | 1.2 L |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |