Bosch VitaPower MMB2111T blender 0.6 L Cooking blender 450 W Silver
Bosch VitaPower MMB2111T blender 0.6 L Cooking blender 450 W Silver











Bosch VitaPower MMB2111T blender 0.6 L Cooking blender 450 W Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Cooking blender |
| Control panel colour | White |
| Cord length | 0.8 m |
| Easy to clean | Yes |
| Product colour | Silver |
| Removable bowl | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Power plug type | Type K |
| Power | 450 W |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 126 mm |
| Weight | 1.32 kg |
| Height | 367 mm |
| Depth | 122 mm |
| Control type | Rotary |
| Ice crushing | No |
| Pulse function | No |
| Bowl capacity | 0.6 L |
| Rotational speed (max) | 40000 RPM |
| Manual | Yes |
| Material jar(s) | Tritan |
| Warnings | Do not immerse the drive unit in water or other liquids., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only. |