Bosch Serie 4 MSM4W220 blender 0.6 L Immersion blender 600 W White
Bosch Serie 4 MSM4W220 blender 0.6 L Immersion blender 600 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Warranty period | 10 year(s) |
| Splash guard | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Ergonomic grip | Yes |
| Cord storage | No |
| Detachable shaft | Yes |
| Detachable blade unit | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Hangable | No |
| Eject button | Yes |
| Non-slip feet | No |
| Easy to disassemble | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Cord length | 1.4 m |
| Type | Immersion blender |
| Product colour | White |
| Power source | AC |
| Power | 600 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Width | 57 mm |
| Depth | 78 mm |
| Height | 385 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Ice crushing | Yes |
| Speed control type | Stepless |
| Bowl capacity | 0.6 L |
| Safety switch | No |
| Pulse function | No |
| Mini chopper | Yes |
| Control type | Buttons |
| Turbo | Yes |
| Number of speeds | 1 |
| Whisk | No |
| Measuring cup | Yes |
| Shaft material | Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Blending bowl material | Plastic |
| Warnings | Do not immerse the drive unit in water or other liquids., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only. |