Bosch Serie 4 MMB6141S Tabletop blender 1200 W Silver
Bosch Serie 4 MMB6141S Tabletop blender 1200 W Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of speeds | 2 |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Pulse function | Yes |
| Product colour | Silver |
| Blade material | Stainless steel |
| Removable bowl | Yes |
| Interior capacity | 1,5 l |
| Cord storage | Yes |
| Cord length | 1 m |
| Type | Tabletop blender |
| Power source | AC |
| Power | 1200 W |
| Rotational speed (max) | 30000 RPM |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 2.82 kg |
| Depth | 195 mm |
| Width | 230 mm |
| Height | 410 mm |
| Housing material | Plastic |
| Warnings | The product is intended for household use only., Do not immerse the drive unit in water or other liquids., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury. |