Bosch MSM6B150 blender Immersion blender 300 W White
Bosch MSM6B150 blender Immersion blender 300 W White








Bosch MSM6B150 blender Immersion blender 300 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable bowl | Yes |
| Product colour | White |
| Type | Immersion blender |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Detachable shaft | Yes |
| Power | 300 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Input current | 2.5 A |
| Power source | AC |
| Width | 61 mm |
| Weight | 731 g |
| Depth | 61 mm |
| Height | 374 mm |
| Turbo | Yes |
| Number of speeds | 1 |
| Jug | Yes |
| Material jar(s) | Plastic |
| Housing material | Plastic |
| Shaft material | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |
| Warnings | Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., Do not immerse the drive unit in water or other liquids., The product is intended for household use only. |