Bosch MSM64010 blender Immersion blender 450 W Red, White
Bosch MSM64010 blender Immersion blender 450 W Red, White







Bosch MSM64010 blender Immersion blender 450 W Red, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable bowl | Yes |
| Product colour | Red, White |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Detachable blade unit | Yes |
| Type | Immersion blender |
| Cord length | 1.4 m |
| Easy to clean | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 450 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 393 mm |
| Depth | 62 mm |
| Width | 55 mm |
| Weight | 900 g |
| Number of speeds | 2 |
| Safety switch | Yes |
| Smoothie beaker | Yes |
| Measuring cup | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |
| Material | Plastic |
| Blending bowl material | Plastic |