Bosch MQWPL2000 hand mixer (white + 375W)
Bosch MQWPL2000 hand mixer (white + 375W)







Bosch MQWPL2000 hand mixer (white + 375W)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 4 |
| Pulse function | Yes |
| Control type | Buttons, Lever |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Turbo | Yes |
| Type | Hand mixer |
| Eject button | Yes |
| Mixer functions | Beat, Knead, Mixing, Stirring |
| Power source type | AC |
| Power | 375 W |
| Weight | 1.7 kg |
| Width | 73 mm |
| Height | 153 mm |
| Depth | 200 mm |
| DFU / User manual | Yes |
| Bowl included | Yes |
| 2 mixing and whisking attachments | Yes |
| Material | Technopolymer, Stainless steel |
| Warnings | Do not immerse the drive unit in water or other liquids., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only. |