- In stock
Bosch MMB6174S mixer Stand mixer 1200 W Black, Metallic, Transparent
Bosch MMB6174S mixer Stand mixer 1200 W Black, Metallic, Transparent










Bosch MMB6174S mixer Stand mixer 1200 W Black, Metallic, Transparent
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Rotational speed | 30000 RPM |
| Pulse function | Yes |
| Product colour | Black, Metallic, Translucent, White |
| Cord length | 1 m |
| Type | Stand mixer |
| Mixer functions | Mixing |
| Bowl capacity | 1.5 L |
| Power | 1200 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Depth | 195 mm |
| Height | 410 mm |
| Width | 230 mm |
| Weight | 4.47 kg |
| Bowl material | Glass |