Bosch MFQ36460 mixer Stand mixer White 450 W
Bosch MFQ36460 mixer Stand mixer White 450 W





Bosch MFQ36460 mixer Stand mixer White 450 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Turbo | Yes |
| Mixer functions | Blend, Mixing |
| Product colour | White |
| On/off switch | Yes |
| Detachable stand | Yes |
| Number of speeds | 5 |
| Variable speed | Yes |
| Cord length | 1.3 m |
| Power | 450 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 74 mm |
| Width | 154 mm |
| Depth | 208 mm |
| Weight | 1.86 kg |
| Beaters | Yes |
| Bowl material | Plastic |
| Housing material | Plastic |