- In stock
Bosch MFQ2600G mixer Stand mixer 375 W White
Bosch MFQ2600G mixer Stand mixer 375 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Number of speeds | 4 |
| Turbo | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Product colour | White |
| Type | Stand mixer |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Pulse function | Yes |
| BPA-free | Yes |
| Cake batter capacity | 1 kg |
| Mixer functions | Beat, Knead, Mixing |
| Housing material | Plastic |
| Power | 375 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Height | 200 mm |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 73 mm |
| Depth | 153 mm |
| Hose length | 1.4 m |
| Agitators | 2 |
| Storage bowl | Y |
| Storage rack | Yes |
| Warnings | Do not immerse the unit in water or other liquids., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not use with a damaged power cord or plug. |