Bosch MCM3PM386 food processor 900 W 2.3 L Black, Transparent
Bosch MCM3PM386 food processor 900 W 2.3 L Black, Transparent
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, EAC-Eurasian, Morocco, Ukraine, VDE |
| Product colour | Black |
| Rotational speed | 17000 RPM |
| Ice crushing | Yes |
| Bluetooth | No |
| Mixer functions | Mixing |
| Cord storage | Yes |
| Number of functions | 50 |
| Pulse function | Yes |
| Control type | Rotary |
| Number of speeds | 2 |
| Non-slip feet | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Bowl capacity | 2.3 L |
| Coffee grinding | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 1.2 m |
| Power | 900 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Depth | 260 mm |
| Height | 375 mm |
| Width | 220 mm |
| Weight | 3.71 kg |
| Bowl included | Yes |
| Chopper blade included | Yes |
| Dough tool | Yes |
| Recipe book | No |
| Lid included | Yes |
| Cutting disc included | Yes |
| Built-in display | No |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Pallet gross width | 195 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Products per pallet | 45 pc(s) |
| Material knife | Stainless steel |
| Bowl material | Plastic |