- In stock
Bosch MCM3201B food processor 800 W 2.3 L Black, Transparent
Bosch MCM3201B food processor 800 W 2.3 L Black, Transparent
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Bowl capacity | 2.3 L |
| Ice crushing | Yes |
| Blender bowl capacity | 1 L |
| Product colour | Black |
| Control type | Rotary |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 800 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Height | 375 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Depth | 260 mm |
| Width | 220 mm |
| Built-in display | No |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Bowl material | Plastic |