Bosch MCM3200W food processor 800 W 2.3 L White
Bosch MCM3200W food processor 800 W 2.3 L White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cord storage | Yes |
| Mini chopper | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Variable speed | Yes |
| Control type | Rotary |
| Product colour | White |
| Ice crushing | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Juice extractor | No |
| Stainless steel blade included | Yes |
| Blender attachment | Yes |
| Meat mincer | No |
| Bowl capacity | 2.3 L |
| Coffee grinding | Yes |
| Safety lock | Yes |
| Number of discs | 3 discs |
| Power | 800 W |
| Depth | 220 mm |
| Height | 260 mm |
| Width | 375 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Bowls included | Chopper, Mixing |
| Grating disc included | Yes |
| Emulsifying disc | Yes |
| Measuring cup | Yes |
| Built-in display | No |
| Material knife | Stainless steel |
| Bowl material | Plastic |