Bosch MCM3100W food processor 800 W 2.3 L White
Bosch MCM3100W food processor 800 W 2.3 L White





Bosch MCM3100W food processor 800 W 2.3 L White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Blender attachment | No |
| Coffee grinding | No |
| Meat mincer | No |
| Mini chopper | No |
| Safety lock | Yes |
| Juice extractor | No |
| Cord storage | Yes |
| Cord length | 1.2 m |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Bowl capacity | 2.3 L |
| Control type | Rotary |
| Citrus press | No |
| Product colour | White |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Non-slip feet | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Turbo | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Power | 800 W |
| Depth | 260 mm |
| Height | 375 mm |
| Weight | 3 kg |
| Width | 220 mm |
| Grating disc included | Yes |
| Spatula | No |
| Built-in display | No |
| Material knife | Stainless steel |
| Bowl material | Plastic |
| Housing material | Plastic |