Bomann KM 6030 CB food processor 1100 W 5 L Mint colour
Bomann KM 6030 CB food processor 1100 W 5 L Mint colour










Bomann KM 6030 CB food processor 1100 W 5 L Mint colour
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Non-slip feet | Yes |
| Bowl capacity | 5 L |
| Kneading function | Yes |
| Product colour | Mint colour |
| Variable speed | Yes |
| Control type | Rotary |
| Easy to clean | Yes |
| Bread dough weight capacity | 3 kg |
| Power | 1100 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 210 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 4.6 kg |
| Width | 350 mm |
| Lid included | Yes |
| Whisk | Yes |
| Dough hooks | Yes |
| Built-in display | No |
| Bowl material | Stainless steel |