Nutri Blender 1200W ZSB3200 Zelmer is a cup blender with a 1 liter capacity and six stainless steel blades. It has functions for chopping, ice crushing and making cocktails, and operates at a power of 1200 watts.
Nutri Blender 1200W ZSB3200 Zelmer is a cup blender with a 1 liter capacity and six stainless steel blades. It has functions for chopping, ice crushing and making cocktails, and operates at a power of 1200 watts.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Nutri Blender 1200W ZSB3200 Zelmer is a cup blender with a 1 liter capacity and six stainless steel blades. It has functions for chopping, ice crushing and making cocktails, and operates at a power of 1200 watts.
Features | |
|---|---|
| Product type | Cup blender |
| Brand | Zelmer |
| Model | Nutri Blender 1200W ZSB3200 |
Specifications | |
| Dimensions | 197 mm (W) × 286 mm (H) × 282 mm (D) |
| Weight | 2.25 kg |
| Color | Black, Transparent |
| Material | Stainless steel, BPA-free plastic |
Technical data | |
| Power | 1200W |
| Capacity | 1L |
| Number of knives | 6 |
| Control type | Buttons |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety warning | Warning: The appliance has sharp blades. Be careful to avoid injury. The product is intended for domestic use only. Do not immerse the motor in water or other liquids. |