- New
- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Unleash your culinary creativity with the NutriBullet NB1206DGCC tabletop blender! With 1200W of power and a sleek black/transparent design, it will quickly blend smoothies, soups, and more.
Design | |
|---|---|
| Removable bowl | Yes |
| Dishwasher safe components | Yes |
| Color | Black, Transparent, White |
| On/off button | Yes |
| Type | Tabletop blender |
| LED indicators | Yes |
Power | |
| Power source | AC |
| Power | 1200W |
Weight and dimensions | |
| Height | 424 mm |
| Depth | 157 mm |
| Width | 280 mm |
| Weight | 4.1 kg |
Operation | |
| Control type | Buttons |
| Pulsation function | Yes |
| Bowl capacity | 900 L |
Material | |
| Knife material | Stainless steel |