-
−1%
The Ninja BN750 tabletop blender has a 2.1L jar and a powerful 1200W motor. It features three speeds, a pulse function, and a set of eight stainless steel blades for efficient blending.
The Ninja BN750 tabletop blender has a 2.1L jar and a powerful 1200W motor. It features three speeds, a pulse function, and a set of eight stainless steel blades for efficient blending.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The Ninja BN750 table blender has a 2.1 L capacity jar and a powerful 1200 W motor. It features three speeds, a pulse function, and a set of 8 stainless steel blades for efficient blending.
Features | |
|---|---|
| Cable length | 1.5 m |
| Type | Tabletop blender |
| Cable storage | Yes |
| Dish | 700 L |
| Product color | Black, gray |
| Container included | Yes |
Power | |
| Power source | AC |
| Power | 1200W |
Weight and dimensions | |
| Depth | 250mm |
| Height | 445 mm |
| Weight | 4.51 kg |
| Width | 190 mm |
Performance | |
| Control type | Buttons |
| Number of fast | 3 |
| Pulse function | Yes |
| Ice cream crushing | Yes |
| Turbo | Yes |
Packaging details | |
| Package height | 426 mm |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 235 mm |
| Package width | 405mm |
Package contents | |
| Number of knives | 8 |
| User manual | Yes |
| Mixing cup with spout | Yes |
| Number of cups | 1 pc. |
| Recipe book | Yes |
| Stainless steel blade included | Yes |
Material | |
| Knife material | Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Mixing bowl material | Plastic |