- In stock
Blaupunkt HMM601 mixer Stand mixer White
Blaupunkt HMM601 mixer Stand mixer White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Type | Stand mixer |
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 5 |
| Turbo mode | Yes |
| Bowl capacity | 3 L |
| Mixer functions | Beating, Mixing |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 500 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Weight | 2 kg |
| Width | 190 mm |
| Depth | 280 mm |
| Height | 330 mm |
| Package contents | 2 hooks, Hand mixer, Rotating bowl, 2 beaters |