Blaupunkt HMM401 Hand mixer
Blaupunkt HMM401 Hand mixer



Blaupunkt HMM401 Hand mixer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mixer functions | Mixing, Beating |
| Turbo mode | Yes |
| Product colour | White |
| Variable speed | Yes |
| Type | Hand mixer |
| Number of speeds | 5 |
| Rated power | 500 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Maximum power | 750 W |
| Height | 150 mm |
| Width | 55 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Depth | 190 mm |
| Package contents | Hand mixer, 2 hooks, 2 beaters |