Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
1080p Full HD resolution with built-in microphone for clear audio capture.
Technical data | |
|---|---|
| Certificates of conformity | RoHS |
Design | |
| Cable length | 1.5 m |
| Color | Black |
| Connection | USB 2.0 |
| Optical sensor size | 25.4 / 4 mm (1 / 4') |
| Mounting type | Clip |
Operating conditions | |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage temperature | -10 - 60 °C |
| Operating humidity | 0 - 96% |
Weight and dimensions | |
| Weight | 93 g |
| Depth | 77 mm |
| Width | 110 mm |
| Height | 32 mm |
Operation | |
| Supported video formats | MJPEG |
| Supported video modes | 1080p |
Packaging details | |
| Quantity | 1 |
Package contents | |
| Instructions for use | Yes |
Software | |
| Supported Windows OS | Windows 7, 8.1, 10 |
| Supported Mac OS | Yes |
Sustainability | |
| Sustainability certificates | RoHS |