- In stock
HP 320 FHD Webcam
HP 320 FHD Webcam
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Built-in flash | No |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Interface | USB |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Weight | 107 g |
| Width | 72 mm |
| Height | 53.2 mm |
| Depth | 53.6 mm |
| HP segment | Home |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Compatible operating systems | Windows 11, Windows 10, macOS and Chrome OS |
| UNSPSC-code | 45121520 |
| Harmonized System (HS) code | 85258900 |
| Built-in microphone | Yes |
| Warnings | Avoid the appliance coming into contact with water or other liquids., Do not open the appliance housing; risk of electric shock., Store the device in a dry place, away from heat sources. |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642200159 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 195122490829; (ABY) 195122490836; (B19) 195122490874; (BAZ) 195122490898 |