- New
- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
12 - 14
business days
MX Brio 705 for Business is a premium 4K webcam for advanced employees and executives. Powered by our largest image sensor yet, custom-designed lens, and AI image enhancement, MX Brio 705 for Business provides a crisp, authentic video experience. Completely reimagined and designed for sustainability, MX Brio 705 for Business provides immersive, true-to-life video meetings on every major video platform, in various environments.
| Vendor Homepage | www.logitech.com/en-eu/products/webcams/mx-brio-705-for-business.960-001530.html |
| Unit Box Height | 0.07 |
| Unit Box Length | 0.137 |
| Unit Box Width | 0.14 |
| USB-C | Yes |
| Linux | Yes |
| MacOS | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| Windows 11 | Yes |
| Model | MX BRIO 705 |
| Native resolution | 3840x2160 |
| Lens angle | 90 degrees |
| Cord length | 1.5 m |
| Included Accessories | MX Brio, Detachable universal monitor mount, USB-C to USB-C cable, User documentation |
| Colour | Graphite |
| Dimensions | 98 x 43.6 x 36.2 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001343 cubm |
| Product Net Weight | 0.176 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.367 kg |