- New
- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
13 - 15
business days
Logitech PTZ Pro 2 delivers premium optics and life-like video to create the experience of sitting together in the same room, even if you are a thousand miles away. Technical improvements accent the camera's brilliantly sharp image resolution, outstanding color reproduction, and exceptional optical accuracy. At half the price of comparable models, PTZ Pro 2 is clearly the smart choice.
| Vendor Homepage | www.logitech.com/en-roeu/product/conferencecam-ptz-pro2 |
| Unit Box Height | 0.148 |
| Unit Box Length | 0.4 |
| Unit Box Width | 0.222 |
| MacOS | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Model | PTZ PRO 2 |
| Native resolution | 1920x1080 |
| Included Accessories | Remote control, 10-foot USB cable with power adapter connection, Power adapter with regional plugs, Mount, Documentation, Warranty card |
| Colour | Black / Silver |
| Dimensions | 146 x 131 x 130mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01314 cubm |
| Product Net Weight | 0.58 kg |
| Unit Calculated Weight | 2.19 kg |