- In stock.
WOOL BALLS FOR DRYERS M9YHODB2 ELX
WOOL BALLS FOR DRYERS M9YHODB2 ELX



WOOL BALLS FOR DRYERS M9YHODB2 ELX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Length | 7.5 cm, 105 mm. |
| Width | 7.5 cm, 155 mm. |
| Thickness | 7.5 cm |
| Material | Wool |
| Units per package | 4 |
| Additional information | Wool dryer balls support a more even drying process, reducing creasing in clothes by up to 30%. Wool dryer balls improve the circulation of warm air around clothes, so they dry more evenly. Natural wool from New Zealand |
| Weight | 0.28 kg. |
| Height | 180 mm. |
| Country of manufacture | CN |