- In stock.
WATER SOFTENING MAGNET MCAPOWER2 ELUX
WATER SOFTENING MAGNET MCAPOWER2 ELUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Article | Neocal Prime |
| Length | 4.8 cm, 128 mm. |
| Width | 3 cm, 67 mm. |
| Thickness | 3cm |
| Diameter | 30 mm |
| Material | Metal |
| Units per package | 1 |
| Additional information | Neocal is an eco-friendly descaling product for all types of washing machines and dishwashers. The water softening magnet Neocal prevents limescale deposits. Thanks to this device, you will extend the life of your appliances and save energy. You will also ensure excellent cleanliness and shine of your dishes. Neocal prime softens water and reduces the need for strong chemical descaling agents for up to 20 years |
| Weight | 0.26 kg. |
| Height | 44 mm. |
| Country of manufacture | IT |